Open/Close Menu Advocates and Notaries
נוטריון טורקית

שירותי נוטריון בשפה הטורקית ניתנים במשרדו של עורך הדין ונוטריון סמי דה-קלו, אשר שולט בשפה הטורקית ברמה של שפת אם. עו”ד דה-קלו נולד והתגורר עד בגרות בעיר איסטנבול שבטורקיה. עו”ד ונוטריון דה-קלו שולט שליטה מלאה בשפות אנגלית, צרפתית, ספרדית, טורקית, לדינו וכמובן עברית .

כעורך דין, מייצג משרד עורכי הדין דה-קלו, בין היתר, לקוחות דוברי השפה הטורקית מישראל ומטורקיה. במסגרת שירותי הנוטריון שמספק המשרד, מאמת עו”ד סמי דה-קלו תרגום מסמכים בשפה הטורקית.

השירותים הנוטריונים הניתנים במשרדי עורכי הדין דה-קלו מתבצעים במקצועיות, יעילות, מהירות ובאופן איכותי .

לשליטה מלאה בשפה – חשיבות עליונה בתרגום מסמכים.

חשוב לזכור כי לנוטריון דה-קלו שליטה מלאה בשפה הטורקית ובכל שפות המקור והיעד של המסמכים נשוא עבודת הנוטריון שהוא מעניק. שליטה בשפות אלה היא כלי חיוני בידי הנוטריון שחייב לוודא כי המסמך המתורגם הינו נאמן לשפת המקור, וכי התוצר אינו מכיל שגיאות העלולות לשבש את המשמעות המובנית במסמך המקור. שליטה בשפות הרלוונטיות אף מאפשרת לנוטריון לעמוד על דקויות המתבקשות בתרגום – יש לכך חשיבות עליונה במסמכים בעלי נפקות משפטית מהותית ו/או מסמכים המוגשים לבתי משפט, כגון: צווי ירושה, פסקי דין, פרוטוקולים של בתי משפט, הצעות במכרזים וכתבי הגנה ותביעה .

נוטריון דה-קלו שולט, כאמור, בשפות הרלוונטיות למלאכתו ומקצוע כנוטריון בשפות השונות ועל כן אין פגמים כלשהם באישורים הנוטריונים שהוא מספק. בשל כך, מומלץ ללקוח המעוניין בקבלת אישור נוטריון בטורקית ובשפות זרות בכלל, לוודא בטרם פנייתו לקבלת שירות, כי הנוטריון שולט בשפות ברמה טובה .

עו”ד דה-קלו שולט בשפה הטורקית כשפת אם. האישורים הנוטריונים המוענקים על ידו עוברים בדיקה מדוקדקת של איכות ומקצועיות התרגום, כך שהאישור הנוטריוני המתקבל הוא ברמה הגבוהה ביותר ומבטיח שהתרגום מטורקית לעברית או מעברית לטורקית, או כל שילוב אחר עם השפה הטורקית, הינו תרגום מדויק ונכון .

דוגמאות למסמכים שניתן לקבל עבורם אישור נוטריון טורקית

לנכונות תרגום מהשפה הטורקית או לשפה הטורקית : משרדנו מספק שירותי תרגום ואישורים נוטריונים לנכונות תרגום של מסמכים ממשרד הפנים כגון: תמצית רישום ממרשם האוכלוסין, תעודת שינוי שם, תעודת פטירה, תעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת גירושין, תרגום תעודת זהות, דרכון, רישיון נהיגה וכו’. כמוכן, מספק משרדינו שירותי תרגום ואישור נוטריוני לנכונות תרגום מסמכים בטורקית לתעודות לימוד ותארים אקדמאים ממוסדות חינוך ואקדמיה שונים, פסקי דין של בתי המשפט השונים, תרגום צוואות, מסמכי ירושה, הסכמי ממון וצווים שונים מבית משפט לענייני משפחה. תרגום ומתן אישורים נוטריונים לנכונות תרגום בשפה הטורקית של תעודת יושר ממשטרת ישראל, תעודות רפואיות, מסמכים משפטיים שונים כגון: כתב תביעה, כתב הגנה, כתב תשובה, תצהירים, פרוטוקולים, מסמכי חברות (תעודת התאגדות, תזכיר ותקנון חברה), תרגום ואישור נוטריוני למסמכים משפטיים שונים כגון: חוזים מסחריים, הסכמי מכר ורכישה, הסכמים במקרקעין, הסכמי שכירות ועוד .
ב מידה והמסמך הדרוש אינו מופיע ברשימה המפורטת לעיל, משרדנו יוכל לספק לך שירותי נוטריון ותרגום בטורקית גם לגביו.

כיום עיסוקו של נוטריון ישראלי דובר טורקית מוסדר בחוק הנוטריונים. סמכותו ומשרתו של הנוטריון בטורקית הינה על פי הדין הישראלי .

על פי סעיף 7 לחוק הנוטריונים מוסמך נוטריון בטורקית לבצע את הפעולות הבאות:

(1)  לאמת חתימה על מסמך;
(2)  לאשר שהחתום על מסמך, בשם זולתו, היה מוסמך לכך;
(3)  לאשר נכונותו של העתק מסמך;
(4)  לאשר נכונותו של תרגום מסמך;
(5)  לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת;
(6)  לאשר שאדם פלוני חי;
(7)  לאשר נכונותה של רשימת מצאי;
(8)  לערוך העדה של מסמך סחיר;
(9)  לערוך מסמך או לעשות בו פעולה אחרת כשהעריכה או עשיית הפעולה בידי נוטריון דרושה או מותרת על פי דין, לרבות דין של מדינת חוץ, או על פי מסמך אחר;
(10) להשתמש בסמכות של נוטריון ציבורי על פי דין אחר;
(11) לאמת הסכם ממון בין בני זוג, שנכרת לפני הנישואין;

בנוסף לאמור בסעיף 7 לחוק הנוטריונים, לפי חוק הירושה, יכול נוטריון טורקית לאשר עשיית צוואה, ולכן מוסמך נוטריון טורקית לרשום “צוואה בפני רשות” כשם שמוסמך לכך שופט .

חוקים נוספים אחרים קובעים סמכויות ותפקידים לנוטריון בטורקית, שעיקרם אישור ותרגום מסמכים המצוינים בחוקים אלו. כך, למשל, חוק אימוץ ילדים, התשמ”א-1981, קובע כי בקשה לאישור עמותה לאימוץ בין ארצי תהיה מלווה בחוות דעת על הדין הזר, הכוללת תרגום של החוק הזר הנוגע לעניין, ומאושר על ידי נוטריון בטורקית .

טורקיה והשפה הטורקית

טורקית (Türkçe) היא שפה המדוברת בפי כ- 65 מיליון איש בטורקיה ועוד כמיליון איש בקפריסין, בולגריה, מקדוניה, יוון וגם באזרבייג’ן. צורת הטורקית המדוברת בפי משכילי העיר המרכזית שבטורקיה, איסטנבול, נחשבת לצורת השפה התקנית .

מאז התאסלמות הטורקים ועד 1928 נכתבה הטורקית באמצעות גרסה של האלפבית הערבי ונקראה “טורקית עות’מאנית”. אולם, מאז ועד היום נכתבת הטורקית על בסיס האלפבית הלטיני עקב הרפורמה במערכת  הכתב שהנהיג מוסטפא כמאל. רפורמה זו כללה גם החלפת מילים רבות ממוצא ערבי ופרסי במילים משורשים טורקיים .
במהלך השנים הושפעה הטורקית מהערבית ומהפרסית עד ש-20 אחוז מאוצר המילים שלה היו שאולים משתי שפות אלו. עם זאת, במהלך שנות ה-־30 ניסו הטורקים “לטהר” את שפתם ולהוציא משימוש מילים ממקור זר – בעיקר מילים שאולות מהשפות הערבית והפרסית – מה שפישט מאוד את הסגנון הספרותי של השפה הטורקית והפך אותה דומה יותר לטורקית העממית. כיום כולל אוצר המילים הטורקי מילים רבות שמקורן בצרפתית .

הרפובליקה הטורקית היא מדינה רחבת ידיים במזרח התיכון הגובלת בדרום: בים התיכון, בסוריה ובעיראק, במערב: בים האגאי בצפון-מערב: ביוון ובבולגריה, בצפון: בים השחור, בצפון-מזרח: בגאורגיה ובמזרח: בארמניה, באזרבייג’ן ובאיראן. טורקיה המודרנית שוכנת במקום בו גדלו תרבויות חשובות, בהן האימפריות הביזאנטית והעות’מאנית. בשל מיקומה האסטרטגי של טורקיה, בין מזרח למערב – בנקודת המפגש בין אסיה ואירופה, התרבות הטורקית היא מיזוג מיוחד במינו של המסורת המערבית והמזרחית.

טורקיה היא רפובליקה דמוקרטית, חילונית, וחוקתית. מוסטפא כמאל אטאטורק בנה את המערכת הפוליטית שלה ב-1923, לאחר נפילת האימפריה העות’מאנית. טורקיה נמנתה עם החברות המייסדות של האומות המאוחדות ושל ארגון המדינות האסלאמיות והצטרפה לנאט”ו ב-1952 .

נוטריון דה-קלו הוא יוצא יהדות טורקיה. יהדות טורקיה היא אחת מהקהילות היהודיות העתיקות והמשפיעות ביותר באזור הבלקן ובאזור המזרח התיכון. האימפריה העות’מאנית הזמינה את היהודים שגורשו מספרד ומפורטוגל להתיישב בשטחה והיו במשך 300 שנה לגורם דומיננטי ומכריע בחיי המסחר, התרבות והרפואה של המדינה. היהודים התיישבו בעיקר בארבע ערים של האימפריה העות’מאנית: איסטנבול, איזמיר, צפת – בארץ ישראל וסלוניקי – ביוון, והיו למרכזה של יהדות ספרד. בשנת 1900 מנתה יהדות טורקיה כ- 300,000 נפש, כאשר רובם היגרו בשלב מאוחר יותר למדינות העולם: ליבשת אמריקה, לארצות המזרח התיכון ולארץ ישראל. היום הקהילה היהודית בטורקיה מונה כ- 27,000 יהודים. פעילים במדינה 23 בתי כנסת, מהם 16 באיסטנבול. לקהילה היהודית באיסטנבול בית ספר יסודי ועל יסודי ובאיזמיר – בית ספר יסודי .

De-Kalo © 2014 De Kalo

logo-footer

Stay in touch: